Broneeri laagrikoht suvi 2024

Oluline info

KÕIK, MIDA SA LAAGRIST TEADMA PEAD

 

Laager kaunis mõisas

Tramburai ja Bamba noortelaagri suvised vahetused toimuvad Kaagjärve mõisas, mille looduskaunist ümbrusest leiab muuhulgas avara pargi, imeliselt lõhnava roosiaia ning poolmetsiku veesilma. Laagrilastele on ajaloolises hoones pesaks neli ruumikat ja kõrgete lagedega tuba, poisid ja tüdrukud majutame muidugi eraldi.

Seiklusrikka päeva järel sõuavad lapsed unemaale narivoodites. Isiklikku voodipesu pole tarvis kaasa pakkida, meil on kõik olemas! Tekkide ja linade asemel on oodatud kõiksugu pehmed kaisukarud, kes pakuvad seltsi ja tuge, peletavad koduigatsust ning aitavad uinuda.

Kui laps tuleb laagrisse koos sõbraga ning soovib temaga olla ühes toas, anna sellest broneerimisvormis teada.

 

Saabumine ja lahkumine

 Kaugema kandi lapsed toob meie juurde Valka mugav oranž porgandikene ehk rong, mis väljub esimese päeva hommikul Tallinnast Balti jaamast ning jõuab piirilinna kolme tunniga. Otseloomulikult võtame lapsed peale ka vahepealsetest peatustest. Lapsi saadab rongireisil alati üks meie kasvatajatest. Valgas on elevil laagrilisi ootamas buss, mis viib nad koos vastleitud sõpradega Kaagjärvele seiklema.

Täpsema info väljumiskellaaja ning kasvataja kohta saadame vanematele paar päeva enne laagri algust. Kes rongipeatuse lähedal ei ela, võib lapse ise autoga kohale sõidutada. Õige koha leidmiseks tuleb autost Eesti kaart üles otsida või telefoni kaardirakendusse “Kaagjärve mõis” sisestada.

 

Aadress: Kaagjärve mõis, Kaagjärve küla, Valga vald, 68115 Valgamaa

Laste saabumine laagrisse vahemikus 12.00-13.00

Laste lahkumine laagrist vahemikus 13.00-14.00

 

Vaim laagriks valmis

Üksi nii kaugele ja veel terveks nädalaks!? Laager võib esmapilgul tunduda päris hirmus ja seda nii lapsele kui ka vanemale. Tegelikult pole ju midagi hullu, tuleb ainult veidi valmistuda. Laagrimeeleolu loomiseks tasub koos lapsega tutvuda Tramburai ja Bamba noortelaagri kodukorra ja päevaplaaniga. Need on mõeldud kõigile järgimiseks ning on unustamatu ja ägeda nädala aluseks.

Anna meile varakult teada, kui lapsel on eripärasid, millega peaksime arvestama. Tahame teada, kui lapsel on allergia või ta peab kellaajaliselt ravimeid võtma. Samuti peaksime kursis olema, kui lapsel on hirme või kui ta võib teatud olukordades ettearvamatult käituda. Mida rohkem infot meil on, seda ladusamalt ja lõbusamalt läheb laager.

Julgusta juba eelnevalt last kõigis laagritegevustes osalema, nii saab ta nädalast maksimumi võtta ning kogeb laagrit nii nagu peab. Oleme mõnuga tööd teinud, et lahedad tegevused välja nuputada.

Suur osa tegevustest toimuvad õues ning nutiaeg on väga piiratud. Telefonidesse saab piiluda pärast õhtusööki, kuid wifi parool on nii ülisalajane, et seda ei tea isegi James Bond. Rääkimata meie kasvatajatest!

Igal lapsel on oma asjad ning teiste asju ilma loata võtta või kasutada ei tohi. Kui mõni asi otsustab laagrinädala jooksul rändama minna, siis kahjuks ei saa me selle eest vastutada. Küll aga teeme omalt poolt absoluutselt kõik, et ühelgi esemel ei tekiks ümbermaailmareisi isu ning laps naaseks koju sama kraamiga, millega ta nädal varem laagrisse saabus. Kui miski siiski jääb kadunuks ja ilmub välja alles pärast laagrit, paneme selle hea meelega posti.

Tramburai ja Bamba laagrites seiklevad tavaliselt sõbralikud ja vahvad lapsed, kuid pisikesi nägelusi võib elus ikka ette tulla. Meie kasvatajad oskavad leevendada igasuguseid konflikte, kuid kui lapsed peaksid karvupidi kokku minema või üksteise asju lõhkuma, peavad võimalike tekkinud kahjude osas sotid selgeks rääkima vanemad omavahel.

Oma asju ja raha tuleb lapsel hoida kindlas kohas. Laste omavahelised ostu-müügitehingud on meil keelatud, nii et laagrikaaslaselt karvast kaisukaru või sametist sokipaari osta ei tohi. Küll kulub raha marjaks ära meie kohvikus.

Kui laagri jooksul kimbutab mõni probleem või tekib küsimus või lausa idee, siis julgusta lapsi kasvatajate poole pöörduma. Selleks nad siin ongi, laste jaoks!

Kindlasti räägi lapsega läbi laagrisse tulek ning kojuminek. On juhtunud, et laps tuuakse kohale päev varem või mõeldakse, et laager lõpeb päev hiljem. Tee kalendrisse suured punased ristid, et miski sassi ei läheks.

 

Pane lapsele kaasa

 • Hügieenitarbed (hambahari, hambapasta, kamm, dušigeel, šampoon, nuustik)
 • Saunalina, käterätt
 • Toasussid, matkajalatsid/spordijalatsid, sandaalid/plätud
 • Suur ports sokke ja T-särke, pusa, dressikas, pikad ja lühikesed püksid
 • Peakate (rätik või nokats)
 • Ujumisriided (vajadusel kätised, ujumisvest)
 • Päikesekaitsekreem, vihmakeep
 • Isiklik joogipudel
 • Soojemad riided, jakk jahedamateks ilmadeks (kes seda Eesti suve ikka teab…)
 • Kaisuloom
 • Natuke taskuraha
 • Ja mis kõige tähtsam: hea tuju ja rõõmus meel, sest meil tuleb megalahe nädal!

 

Kott või kohver pakkige koos lapsega, siis teab temagi, mida kõike ta kaasa on võtnud ning mida laagris vaja läheb. Koju jätke koduloomad ning kallid elektroonikavidinad.

 

Keelatud

Laagris on kategooriliselt keelatud igasugused meelemürgid. Kui meil on alust arvata, et lapse kotist võib leida meelemürke (see on tegelikult väga ebatõenäoline), on laagripersonalil õigus lapse asjad läbi vaadata ning tarbimise tuvastamiseks kasutada indikaatorvahendit või alkomeetrit.

Samuti kehtib meie laagris nulltolerants relvadele ning relvalaadsetele mänguasjadele.

 

Supelung

Suvi ja suplus, kes neid suudaks lahutada! Jah, mõisa juures on küll väike ilutiik, kuid see ei ole ujumiseks sobilik. Küll saab seal hoopis oma kalapüügioskused proovile panna.

Ujumiseks mõeldud järv asub u 10 km kaugusel ning sinna vurame kohale bussiga. Kasvatajate ja professionaalsete ujujate kullipilgud valvavad lapsi nii veest kui ka rannast. Suplemas käime väikeste gruppide kaupa.

 

Lapsevanema meelespea

Kallis ema või isa, sul on tulemas vaba(m) nädal. Sinu lapsel on meie juures turvaline ja lõbus olla, naudi seda aega! Õpi mõni uus keel, pista näpud mulda, lebota niisama või tee, mida iganes soovid.

Sul pole mõtet lapse pärast muretseda. Kui sulle laagrist helistatud pole, on kõik korras ning võsukesel läheb hästi!

Kuna meie päevad on seiklustest ja põnevusest pungil, on telefonide kasutamise aeg väga piiratud. Lapsega saab ühendust peale õhtusööki. Aga juhtub sedagi, et laagris on nii äge, et laps unustab koju helistada ning ema-isa meenuvad alles paari päeva pärast. Igal juhul vastab laagritelefon 24/7.

Koduigatsus võib last kimbutada juba laagri alguses. Hea lapsevanem, sellisel juhul tuleb sul lihtsalt tugev olla. Ära anna alla lapse soovile koju tagasi tulla. Julgusta teda laagrisse jääma. Kasvatajad on lapsele igati toeks ning nende muinasjuttude ja unelaulude repertuaar on muljetavaldav.

Kui laps saab koduigatsusest üle, saad ka sina lapseigatsusest jagu. Kui sul tekib tunne, et paneks autole hääled sisse ning sõidaks kohale, siis parem ära tee seda. Lihtsalt seepärast, et kui kellegi ema või isa tuleb keset nädalat laagrisse, et oma last rõõmustada, hakkavad teisedki lapsed oma vanemaid igatsema.

Sinu lapse heaolu on meile kõige tähtsam. Anname endast kõik ja veel rohkemgi, et laagrinädal oleks sujuv, turvaline ja tegevusi täis!

Kui laps ei taha kohe üldse mitte laagrisse tulla, siis vastutahtmist pole teda mõtet meie juurde saata. Siiski, elu on näidanud, et meelt võib muuta see, kui laagrisse mõni sõber kaasa kutsuda.

 

Need asjad on ka tähtsad

Kui mõni laagri jooksul tehtud foto või klipp on kohe eriti hästi välja kukkunud, on meil õigus seda Tramburai ja Bamba noortelaagri reklaammaterjalidel kasutada.

Mõisas töötab väike kohvik, kust saab laagri ajal jäätist või limpsi osta. Sobib nii sularaha kui ka kaardimakse.

Kui tood lapse laagrisse või tuled talle järele, võiksid endale planeerida tunnikese või paar kauni mõisaga tutvumiseks. Pakume sulle tasuta kohvi ning saadame su mõisa, parki ning roosiaeda imetlema. Kui satud meie juurde õigel päeval, võid kohata mõisaprouasid, kes teevad sulle mõisa põneva ajaloo väga kiirelt väga selgeks.